Keresztény értékek a határontúl

Igazi kirándulásra és lelki töltekezésre való idő volt április első napján. A debreceni Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium Nagykárolyba felé vette az útirányt, ahol Vadas Krisztián atya – a magyar görögkatolikus templom parókusa – fogadott minket. Nem érkeztünk üres kézzel, mivel lelki igazgatónk – Kapin István atya- egyben az Attila téri egyházközség parókusa is, ezért az általuk gyűjtött élelmiszeradományt is vittük.

Megcsodálhattuk Nagykároly első kőtemplomát, mely a magyar görögkatolikus templom, hallhattuk az egyházközség történetét. Érdekes, hogy ugyanezen udvaron van az egyik román ortodox templom is.

Még ebéd előtt elsétáltunk a Károlyi kastélyba, majd a templomhoz visszaérve az egyházközség hívei meleg ebéddel vártak minket, melyet a verőfényes napsütésben a templom előtt megterített asztalnál fogyasztottunk el. Ebéd után az ortodox katedrálishoz sétáltunk, melynek szépsége, festészete, ikonosztázionja mindenkit lenyűgözött.