Vállunkra vettük a keresztet – Roma szakkollégisták a virágvasárnapi körmenetben

A tavalyi évhez hasonlóan most is többen részt vettünk a szakkollégiumból a keresztúton.

A több száz embert megmozgató esemény első helyszíne a Csapó utcai bevásárlóközpont előtti tér volt,ahol a virágvasárnapi történet felidézését barkaszentelés követte. A menet a Kossuth térre indult, ahol a keresztút kiinduló állomása volt, melyen az Attila téri egyházközség, s így a görögkatolikus egyház fogadta örökbe a keresztet. Itt lépett a színpadra Makula Kitti szakkollégiumunk negyedéves jogász hallgatója és a Ham Ko Ham zenekar három tagja. Ábri Csaba szakkollégiumunk diákja, míg a másik két fiatal a hajdúböszörményi főiskolai kar roma szakkollégiumának diákjai. A cigány himnuszok eléneklése után Kapin István atya olvasta fel a stációt. A keresztet egykori és jelenlegi szakkollégistáink – Orosz-Tóth Mihály és Kedves Béla is vitték egyházközségünk híveivel együtt a Csonkatemplomig, ahol átadták a református egyházközségnek. Négy hallgatónk pedig a Református Szeretetszolgálatnak segített a vendéglátásban a körmenet végeztével.

Sikerült az idén is méltó módon bekapcsolódni a nagyhét eseményeinek felidézésbe, átélni Jézus kínszenvedését, halálát és feltámadását​.​