Adventi lelkigyakorlat
A Szent Miklós Roma Szakkolégium és Diákotthon karácsonyt megelőző lelkigyakorlatára idén november 4-én került sor, melyet Kiss Attila sajópálfali parókus vezetett.
A helyszínt az érseki hivatal kápolnája biztosította. A keleti stílusban kifestett kápolna egy csöndes és meghitt környezetett biztosított a lelki elmélyülésre.
Az atya két részletben beszélt a felkészülésről. Az első a testi tisztaság megélése, ami segít önmagunkhoz közelebb kerülni. A másik része a keresztény misztikáról szólt és annak megéléséről az imádság által, ami közelebb visz az Istenhez. Ennek az ötvözete állhatatossá teszi a keresztény embert. A lelki tanítás mellett elmondtuk a napi imaórát, melyet közös ebéd és kötetlen beszélgetés követett.



