Skip to content

Brüsszelben jártunk

A Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium három delegált hallgatója és a vezetőjük egy mintegy ötven fős küldöttség részeként egy minden tekintetben emlékezetes utazáson vettek részt. A Roma Szakkollégiumi Egyesület delegációja Hölvényi György KDNP-s európai parlamenti képviselő meghívására utazott a belga fővárosba.

Az utazás fénypontja a parlamenti látogatás volt, ahol a különböző roma szakkollégiumok hallgatói megerősítést kaptak a társadalmi szerepvállalásuk fontosságáról. Ezen a konferencián hangzott el Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya számunkra legszebb gondolata: „a roma fiatalok a társadalom ékkövei”.

Ezt az erőt és elismerést hoztuk haza magunkkal, a gyönyörű belga, német és osztrák városok emlékei mellett, ahol utunk során jártunk.