Skip to content

Cigány közösségek búcsúja Máriapócson

A múlt hétvégén megtartott lelkigyakorlaton és a vasárnapi szentmisén – mely a Cigánybúcsú immár több évtizedes hagyományaként évről évre megszervezésre kerül – a Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium közössége is részt vett. Szombaton 8 fővel kapcsolódtunk be a Lelkigyakorlatba, vasárnap pedig közel 20 fős csapattal lehettünk jelen.  

A szombat délutáni program lelkigyakorlattal kezdődött, ahol három előadás hangzott el. Elsőként Németh István római katolikus pap beszélt a kitartás fontosságáról, hangsúlyozva, hogy Krisztusban nemcsak a hitben, hanem az élet minden területén ki kell tartanunk. Ezt követte egy kerekasztal-beszélgetés, amelyet Mező-Halász Krisztina, a debreceni Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium igazgatója vezetett. Ádám Tibor, Lakatos Zsolt és Váradi Róbert osztották meg személyes életútjukat, és meséltek arról, mi adott erőt számukra a nehézségek közepette. A programot Kocsis Fülöp érsek atya előadása zárta, „A templom a mi otthonunk” címmel, amely a gyógyulás témáját állította középpontba.

Az este virrasztással folytatódott. A közösségek egymást váltva vitték körmenetben a füzérekkel feldíszített keresztet, miközben közösen énekeltek és imádkoztak. Az ünnepi hangulatot az is fokozta, hogy a virrasztás egybeesett a Szent Kereszt felmagasztalásának előestéjével.

Vasárnap reggel a debreceni roma szakkollégium diákjai adtak közös énekes műsort, amely nagy sikert aratott. Különös öröm számunkra, hogy a Szent Liturgia után kolléganőnk, Szilágyi Eszter, a Szakkollégium tanulmányi vezetője kitüntetésben részesült. A laudációt igazgató asszonyunk, egyben az esemény szervezője, Mező-Halász Krisztina olvasta fel.

A programot színesítette hallgatóink zenei produkciója: Sivák Dzsenifer és öccse Sivák Zsombor, Rostás Barnabás, Szabó Balázs és Máté László három dallal, valamint a záró cigány himnusz előadásával tették emlékezetessé.

Az esemény további részletei a Hajdúdorogi Főegyházmegye által megosztott cikkben találhatók.

https://hd.gorogkatolikus.hu/A-kereszt-Isten-ereje-es-az-orom-forrasa-%E2%80%93-Cigany-kozossegek-bucsuja-Mariapocson-2025-szeptember-16?fbclid=IwY2xjawSlxcxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETAzeGF1ZWF5dThQc2JEbkxWc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHs_4ev9D2ZLLLY-b2KwGtLb1JEV3WN-xeV5HlO8yjx4pl6myb3DQdCNcEYn3_aem_Sp-FhLh4ISuonDhXXgjFtA