Cigány közösségek búcsúja Máriapócson
A múlt hétvégén megtartott lelkigyakorlaton és a vasárnapi szentmisén – mely a Cigánybúcsú immár több évtizedes hagyományaként évről évre megszervezésre kerül – a Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium közössége is részt vett. Szombaton 8 fővel kapcsolódtunk be a Lelkigyakorlatba, vasárnap pedig közel 20 fős csapattal lehettünk jelen.
A szombat délutáni program lelkigyakorlattal kezdődött, ahol három előadás hangzott el. Elsőként Németh István római katolikus pap beszélt a kitartás fontosságáról, hangsúlyozva, hogy Krisztusban nemcsak a hitben, hanem az élet minden területén ki kell tartanunk. Ezt követte egy kerekasztal-beszélgetés, amelyet Mező-Halász Krisztina, a debreceni Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium igazgatója vezetett. Ádám Tibor, Lakatos Zsolt és Váradi Róbert osztották meg személyes életútjukat, és meséltek arról, mi adott erőt számukra a nehézségek közepette. A programot Kocsis Fülöp érsek atya előadása zárta, „A templom a mi otthonunk” címmel, amely a gyógyulás témáját állította középpontba.
Az este virrasztással folytatódott. A közösségek egymást váltva vitték körmenetben a füzérekkel feldíszített keresztet, miközben közösen énekeltek és imádkoztak. Az ünnepi hangulatot az is fokozta, hogy a virrasztás egybeesett a Szent Kereszt felmagasztalásának előestéjével.
Vasárnap reggel a debreceni roma szakkollégium diákjai adtak közös énekes műsort, amely nagy sikert aratott. Különös öröm számunkra, hogy a Szent Liturgia után kolléganőnk, Szilágyi Eszter, a Szakkollégium tanulmányi vezetője kitüntetésben részesült. A laudációt igazgató asszonyunk, egyben az esemény szervezője, Mező-Halász Krisztina olvasta fel.
A programot színesítette hallgatóink zenei produkciója: Sivák Dzsenifer és öccse Sivák Zsombor, Rostás Barnabás, Szabó Balázs és Máté László három dallal, valamint a záró cigány himnusz előadásával tették emlékezetessé.
Az esemény további részletei a Hajdúdorogi Főegyházmegye által megosztott cikkben találhatók.









