Skip to content

ÉLŐ KÖNYVTÁR A SZAKKOLLÉGIUMBAN

„Nagyon inspiráló olvasás, beszélgetés volt.” „Óriási erő és bátorság van benne!” „Nagyon tetszett a pozitivitása és az élethez való hozzáállása.” „A tiszta igazságot hallhattuk és a küzdelmeket.” „Szurkolok neki, hogy elérje a kitűzött céljait!” „Inspiráló volt a történet, hiszen én is küzdök ilyen problémákkal.” „Köszönöm a történeted. Rámutattál arra, hogy soha nem lehet előítéletesnek lenni.” „Olvasnám a folytatást.” Ezeket a mondatokat azok az emberek írták visszajelzésként, akik 2025. november 18-án részt vettek a Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium által szervezett Élő Könyvtár programon olvasóként a Myra Kávézóban.

Ez már a negyedik Élő Könyvtár eseményünk volt, ahol a szakkollégisták (roma és nem roma egyetemisták) egy-egy 20 perces beszélgetésre „kikölcsönözhetővé” és „olvashatóvá” váltak, hogy sűrített történetek formájában meséljenek életük sorsfordító pillanatairól, küzdelmeikről, az őket ért hátrányos megkülönböztetésekről. A megrendítő, néhol szívszorító, egyben felemelő történetekkel ez alkalommal a nyíregyházi Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola papnövendékei és leendő hitoktatói gazdagodtak, akiket Mező-Halász Krisztina igazgató, egyben a Főiskola oktatója hívott el a Szakkollégiumba.

A következő félévben ismét lesz Élő Könyvtár program a Nemzetközi Roma Nap alkalmából – reményeink szerint addigra új „élő könyvekkel” is bővül a katalógusunk. De ne szaladjunk előre… Köszönjük a szakkollégistáknak a megosztott történeteket, a vendégeinknek pedig a megtisztelő részvételt!

Szilágyi Eszter könyvtáros, tanulmányi vezető