Időmenedzsment tréning a szakkoliban
A szombati szakkollégiumi tanulmányi program fókuszában a hatékony időkezelés és a tudatos tervezés állt. A tréninget jómagam tartottam (Szilágyi Eszter, a szakkollégium tanulmányi vezetője).
A napot saját időgazdálkodási problémáink feltárásával indítottuk – a halogatástól a túlvállalásig. Terveztünk motivációs pólót, dolgoztunk SMART-célokkal, barátságot kötöttünk az „undok béka” típusú feladatokkal, és megismerkedtünk egy paradicsom alakú konyhai időmérő új szerepével is.
Kipróbáltuk, hogyan segítik a fókuszt a háttérzajok, készítettünk „okos” feladatlistát, priorizáltunk, vitáztunk a sürgős vs. fontos dilemmáról, és egy egyszerű névleírós gyakorlatból azt is megtapasztaltuk, milyen hatékonyan lassítja a munkát a multitasking.
A tréning végére mindenki nagyon elfáradt, de a csapat lelkesedése és kedvessége így is bearanyozta a napot.
Szilágyi Eszter tanulmányi vezető, tréner




