Skip to content

A nemzetiségi ombudsmanhelyettes látogatása

⚖️ Mit tehetünk, ha hátrányos megkülönböztetés ér bennünket származásunk miatt?

🕊️ Hogyan érvényesíthetők a nemzetiségi jogok Magyarországon?

Ezekre – és sok más fontos kérdésre – kaptunk választ a „Keddi kerekasztal” programsorozatunk legutóbbi alkalmán, amikor vendégünk Dr. Szalayné Dr. Sándor Erzsébet volt, aki immár 12 éve látja el a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak védelmét ombudsmanhelyettesként. 🇭🇺

A biztoshelyettes asszony betekintést nyújtott a nemzetiségeket érintő egyéni és kollektív jogok világába, beszélt az egyenlő bánásmód helyzetéről, a jogalkotás és jogalkalmazás gyakorlati kihívásairól, valamint megosztotta tapasztalatait a romák jogainak érvényesülésével és sérülésével kapcsolatban is. Különösen érdekes volt hallani a hivatalához érkező panaszokról és az eljárások jellegzetességeiről – arról, hogyan lehet valós segítséget nyújtani azoknak, akiket jogsérelem ér.

Örömünkre szolgált, hogy az eseményen részt vettek a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium hallgatói is. 👏